Jeigu staiga – sprogimas. Už lango – neįprastas triukšmas. Telefone – pranešimas apie pavojų.
Ar žinotume, ką daryti? Kur eiti? Ką pasiimti?
Būtent tokiems scenarijams pasiruošti gegužės 15 d. kvietė civilinės saugos švietimo renginys, vykęs Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose. Tai – paskutinis iš dešimties renginių, vykusių visoje Lietuvoje pagal priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengtą programą, skirtą bendruomenių lyderiams bei aktyviems piliečiams, prisidedant ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungai (LVBOS).



Mokymuose dalyvavo Klaipėdos bendruomenių asociacijos nariai, seniūnaičiai ir kiti aktyvūs miesto gyventojai, kuriems rūpi ne tik asmeninis, bet ir bendruomenės saugumas.
Mokymų metu dalyviai gilino žinias apie civilinės saugos principus ir elgseną ekstremalių situacijų metu, analizavo krizių scenarijus bei pirmuosius veiksmus kilus pavojui, diskutavo apie šeimos pasirengimo plano būtinybę, kaip susikrauti išvykimo krepšį, prisiminė pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius, susipažino su mobiliąja programėle LT72, padedančia orientuotis ekstremaliomis aplinkybėmis ir t.t.



Teorinę dalį papildė išskirtinė galimybė – apsilankymas Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur dalyviai iš arti pamatė ugniagesių gelbėtojų techniką, įrangą, išgirdo apie jų kasdienybę ir pasiruošimą reaguoti į įvairiausius iššūkius.





Nors renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, svarbiausia, ką kiekvienas išsinešė – tai suvokimas, kad saugumas prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Reaguoti greitai, žinoti savo vaidmenį, turėti planą – tai gali išgelbėti gyvybes.
Dėkojame priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie VRM, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungai (LVBOS), mokymų lektoriams bei Klaipėdos PGV komandai už profesionalumą, bendradarbiavimą ir vertingą patirtį, padedančią stiprinti mūsų bendruomenių atsparumą.